Wybieramy słuchawki studyjne do 1000 zł

Podczas wyboru słuchawek, zdecydowanie bardziej niż przy monitorach studyjnych, należy kierować się osobistymi preferencjami, ponieważ nie tylko brzmienie musi nam odpowiadać. Słuchawki studyjne muszą również być wygodne i pasować do naszej głowy. W związku z tym warto skupić się nad tą kwestią bardziej i przetestować kilka modeli, gdyż nie ma nic gorszego niż ból uszu po 30 minutach pracy. W dodatku nie raz słuchawki są tworzone z myślą o konkretnych zastosowaniach. Idealnym rozwiązaniem byłoby posiadanie kilku par, jednak budżet zazwyczaj nas ogranicza. W tym zestawieniu znajdziecie słuchawki, które najlepiej spisują się podczas produkcji muzyki.

Przedział cenowy 500 – 1000 zł, to idealny punkt do szukania profesjonalnie brzmiących słuchawek (tutaj słuchawki do 500 zł).

Audio Technica ATH M70X

Charakteryzują się neutralnym i analitycznym brzmieniem. Pozwalają wychwycić dużą ilość detali. Nie są to przebasowane słuchawki ale brzmienie niskich częstotliwości jest wyraźne i dokładne. Mają trochę mniej przestrzeni niż AKG K702, ale i tak stoi na naprawdę bardzo dobrym poziomie.

Sprawdź cenę Audio Technica ATH M70X

AKG K712 PRO

Liniowe i wyważone brzmienie. Każdy z zakresów częstotliwości sprawia wrażenie odpowiedniego balansu nie czuć, aby któryś z nich był faworyzowany. Potrafią pokazać każdy błąd i niedociągnięcie miksu. Z racji tego, że brzmienie jest liniowe, to bas może wydawać się mały i lekki. Jednak gra on bardzo wyraźnie i czuć jego kontur nawet przy naprawdę niskich częstotliwościach. Bardzo dobre słuchawki do miksu.

Sprawdź cenę AKG K712 PRO

AKG K702

Słuchawki o konstrukcji otwartej, dlatego świetnie nadają się do miksu i masteringu. Słabiej spiszą się podczas nagrywania wokalu lub innych instrumentów. Ich brzmienie jest równe i neutralne, nie podbijają zanadto żadnych zakresów częstotliwości. Jeżeli preferujesz podkręcone i komercyjne brzmienie słuchawek to będziesz zawiedziony. Charakteryzują się bardzo przestrzennym brzmieniem, które stawia nas w środku sceny muzycznej. Separacja pomiędzy instrumentami na bardzo wysokim poziomie daje niezapomniane wrażenia odsłuchowe.

Sprawdź cenę AKG K702

Beyerdynamic DT 880 PRO

dt-880

Cechują się charakterystycznym typem konstrukcji określanym jako półotwarty. Jest to coś pomiędzy otwartą i zamkniętą konstrukcją. Słuchawki zachwycają swoją wygodą, poduszki są wystarczająco duże i miękkie, a siła nacisku pałąka jest nieźle dopasowana. W kwestii brzmienia od razu zwróciłem uwagę na separację dźwięków. Śmiało można powiedzieć, że 880 wprowadzają w inny wymiar muzyczny. Obraz stereo i głębia stoi na wysokim poziomie. Jednak pewne problemy napotykamy, gdy skupiamy się na basie. Nie zawsze brzmi on wystarczająco dynamicznie. Dlatego twórcy muzyki elektronicznej mogą być niezadowoleni z tych słuchawek. W każdym innym wypadku są warte grzechu.

Sprawdź cenę DT 880 PRO

Zobacz też: