Wybieramy słuchawki studyjne do 300 zł

Zdarzyło ci się przeszukiwać internet przez kilkanaście godzin (a może nawet dni) w poszukiwaniu idealnego sprzętu? Sam zazwyczaj, zanim coś kupię, sprawdzam wszystkie możliwości, często kończąc z jeszcze większym mętlikiem w głowie. Ten tekst przychodzi zatem z pomocą oraz propozycjami słuchawek godnych uwagi.

W tym artykule poznasz słuchawki studyjne do 300 zł (jeżeli dysponujesz większym budżetem, zajrzyj do zestawienia poświęconego słuchawkom do 500 zł oraz 1000 zł – linki znajdziesz na koniec artykułu).

Dlaczego do 300 zł?

Odpowiedź jest prosta – w tej cenie można kupić pierwsze profesjonalnie brzmiące słuchawki studyjne. Budżet 300 zł zapewni dobry punk startowy i rozsądne brzmienie.

W zestawieniu znalazły się najpopularniejsze i najbardziej cenione słuchawki w danym przedziale cenowym. Nie boje się użyć stwierdzenia, że są to klasyki w swoim gatunku. Teraz macie je na tacy i to od was zależy, które wybierzecie.

AKG K240 MK II

akg-k240

Nie należy się po nich spodziewać dużej izolacji dźwięków z zewnątrz, w końcu są to słuchawki półotwarte. Charakteryzują się bardzo przestrzennym brzmieniem, przez co pozwalają wyłapać wszelkie niuanse związane z obrazem stereo. Sprawiają wrażenie jakby miały lekko przekoloryzowany środkowy bas, ale niektórzy mogą uznać to za zaletę, szczególnie osoby zajmujące się muzyką elektroniczną.  Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie – AKG zdążyło nas do tego przyzwyczaić.

Sprawdź ceny AKG K240 MK II

Audio Technica ATH-30MX

Słuchawki wykonane solidnie, nieźle przylegają do głowy z całkiem przyjemnymi poduszkami, które dobrze leżą na uszach. Charakteryzuje się jasnym brzmieniem dającym rozsądną separację pomiędzy instrumentami. Bas nie schodzi ekstremalnie nisko i nie czuć jego mocy, ale jest klarowny i równy. Wokale w tych słuchawkach brzmią klarownie, a środkowy zakres częstotliwości jest lekko podkolorowany, ale jak na tę cenę jest naprawdę dobrze. Miłośnicy szerokiego i przestrzennego brzmienia mogą poczuć się lekko zawiedzeni.

Sprawdź ceny Audio Technica ATH-30MX

Shure SRH440

shure-srh440

Charakteryzują się bardzo jasnym i precyzyjnym brzmieniem. Wysokie tony są lekko przekolorowane, co nie każdemu może się spodobać. Mimo to brzmienie basu jest bardzo dynamiczne i dobrze wyważone, niczego mu nie brakuje. Można trochę ponarzekać na stereofonię, nie jest tak szeroka jak w reszcie prezentowanych modeli, ale w tej cenie są i tak jednym z najlepszych słuchawek na rynku.

Sprawdź ceny Shure SRH440

Zobacz też: