Najlepsze darmowe wtyczki VST

Jeżeli szukasz darmowych wtyczek VST, to trafiłeś w świetne miejsce. Znajdziesz tutaj najciekawsze darmowe rozwiązania w przeróżnych kategoriach. Wychodząc naprzeciwko potrzebom moich czytelników, czyli Waszym, wybrałem najlepsze wtyczki, dzięki którym Wasze produkcje będą brzmiały lepiej. Nie będziecie już musieli przekopywać internetu w poszukiwaniu odpowiednich wtyczek. To wszystko macie tutaj za darmo.

Co prawda istnieje też dużo płatnych rozwiązań, jednak nie rzadko kosztują one nie małe pieniądze, a i nie wszystkie są warte swojej ceny. Nie przeczę, że komercyjne rozwiązania są złe, wręcz przeciwnie sam korzystam z kilku. Tylko należy z tym uważać i nie zabierać się od razu za zakupy, a w większości przypadków za ściąganie z nie do końca legalnych źródeł. Nie oszukujmy się, że wiele osób zaczyna od ściągania pirackich wersji najpopularniejszych wtyczek. Zazwyczaj tylko z jednego powodu, że gdzieś przeczytali, że tak wtyczka jest najlepsza i korzysta z niej ten i ten producent. Nie dajmy się zwariować, posiadanie wtyczek nie uczyni nas lepszymi producentami, liczą się tylko umiejętności wykorzystania dostępnych narzędzi i doświadczenie.

Na rynku znajduje się dużo darmowych wtyczek, jednak nie wszystkie nadają się do stosowania w nagraniach. Nawet śmiało mogę stwierdzić, że większość z nich to bardzo słabe i niedopracowane narzędzia, które nie nadają się do niczego. To w takim razie, na które wtyczki warto zwrócić uwagę? Na wszystkie, które znajdziesz w poniższym zestawieniu. W całym tym gąszczu można znaleźć kilka świetnych wtyczek, które nie raz niemal dorównują tym z najwyższej półki cenowej.

Najlepsze darmowe efekty:

Najlepsze darmowe instrumenty:

Śmiało komentujcie, jeżeli Waszym zdaniem jakichś wtyczek brakuje!