Najlepsze darmowe maszyny perkusyjne

W zestawieniu znalazło się tylko 5 wtyczek tego rodzaju. Darmowych możliwości jest bardzo mało, a większość z nich prezentuje bardzo niski poziom. Wybrałem te które są godne uwag. Moim zdecydowanym faworytem jest Drumatic 3 i MiniSpillage (dostępna tylko na MAC).

Maszyny perkusyjne to pewnego rodzaju syntezatory, które do generowania dźwięku nie wykorzystują sampli. Dźwięk jest tworzony podobnie jak w syntezatorach – za pomocą fal dźwiękowych, odpowiednich przebiegów i modulacji. Z uwagi, że mamy do czynienia z dźwiękiem, który jest produkowany „na żywo” to mamy większy wpływ na efekt finalny.

[divider title=”” text_align=””]

Drumatic 3 (Windows)

Bardzo ciekawa maszyna perkusyjna. Oferuje możliwość wygenerowania do 7 dźwięków perkusyjnych. Spore możliwości modulacji brzmienia stawiają ją na wysokiej pozycji. Na uwagę zasługuje brzmienie stopy, które można być generowane na wiele sposobów

[button size=”large” url=”http://www.e-phonic.com/plugins/drumatic3.php” text=”Pobierz” target=”_blank” color=”red” ]

[divider style=”thin” title=”” text_align=””]

EXD-80 (Windows)

Duży minus za interfejs – jest bardzo „tani” przez co na pierwszy rzut oka wtyczka traci sporo. Może nie zachwyca jakością brzmienia, ale ma to coś – ciekawe charakterystyczne brzmienie, które może być idealnym punktem startowym do dalszych eksperymentów.

[button size=”large” url=”http://www.thirdharmonic.net/exd80-free-vst-drum-synth/” text=”Pobierz” target=”_blank” color=”red” ]

[divider title=”” text_align=””]

Gnome Kick (Windows)

Najprostsza wtyczka w zestawieniu. Nie jest to pełna maszyna perkusyjna, ponieważ generuje ona tylko brzmienie stopy. Jest to klasyczna barwa znana z wielu legendarnych maszyn.

[button size=”large” url=”http://bassgnomes.wordpress.com/gnomekick-vst-released/” text=”Pobierz” target=”_blank” color=”red” ]

[divider title=”” text_align=””]

MiniSpillage (Mac)

Maszyna jest tylko dostępna na komputery z jabłkiem, a szkoda. Oferuje ona najlepsze jakościowo brzmienie. Mimo, że pozwala tylko na tworzenie 3 brzmień w jednym momencie to i tak jest to potężne narzędzi. Za pomocą niego można stworzyć zarówno klasyczne barwy jak i eksperymentalne, których nie wstydzili się by profesjonalni producenci.

[button size=”large” url=”http://www.audiospillage.com/minispillage.html” text=”Pobierz” target=”_blank” color=”red” ]

[divider title=”” text_align=””]

TS-808 (Windows)

Udana emulacja legendarnej maszyny Roland TR-303. Wprawdzie nie posiada ona wbudowanego sekwencera, ale nie jest on wcale potrzebny do szczęścia. Posiada ona podstawowe parametry, które w pozwalają na manipulacje każdym z elementów. Fajna zabawka dla fanów oldschoolowego brzmienia.

[button size=”large” url=”http://tactilesounds.blogspot.com/p/tactile-synthesizers.html” text=”Pobierz” target=”_blank” color=”red” ]