• Brak produktów w koszyku.

Twórz przebojowe akordy i melodie

Zacznij tworzyć muzykę świadomie i czerp radość z komponowania melodii, które wpadają w ucho.

Jedyny taki kurs na polskim rynku, idealny dla producentów muzycznych.

Czego się nauczysz

Wyobraź sobie, że tworzysz melodie, które wpadają w ucho. Potrafisz dodać do nich akordy i bas. Twoje utwory zapadają w pamięć i brzmią profesjonalnie. Teoria muzyki pomoże ci w osiągnięciu tego celu i pozwoli ci czerpać jeszcze więcej radości z tworzenia muzyki.

Produkujesz muzykę i nie masz pojęcia o teorii muzyki?

Wyobraź sobie, że prowadzisz samochód bez znajomości zasad ruchu drogowego, nie wiesz co oznacza znak stopu lub pierwszeństwa przejazdu. Jedziesz po ulicach wielkiego miasta nie wiedząc gdzie i jak masz jechać. Taka podróż nie skończyłaby się dobrze. 

Teoria muzyki jest jak zasady ruchu drogowego, możesz jeździć bez ich znajomości, ale prędzej czy później spowodujesz wypadek lub dostaniesz mandat. Jeżeli chcesz tworzyć ciekawe, wpadające w ucho i rozbudowane utwory, to znajomość teorii muzyki ci w tym pomoże. Podczas szkolenia zdobędziesz umiejętność budowania akordów i melodii, które poruszą słuchaczy.

Kurs jest dla ciebie jeśli...

Kurs jest kierowany głównie do producentów tworzących muzykę za pomocą komputera. Nie znajdziesz w nim zapisów nutowych i zbędnego teoretycznego bełkotu. Kurs składa się z dużej ilości praktycznej wiedzy. Wszystko czego się nauczysz przyda się podczas tworzenia własnych utworów.

Podczas oglądania kursu, zdobędziesz umiejętności, które pozwolą ci tworzyć muzykę w każdym gatunku muzycznym. Teoria Muzyki od Podstaw to idealny kurs zarówno dla producentów muzycznych, instrumentalistów i muzyków. Nauczysz się z niego tworzyć, a nie czytać muzykę.

Co znajdziesz w szkoleniu

Wstęp do teorii muzyki

Poznasz podstawy muzyki, dzięki którym zrozumiesz dlaczego niektóre dźwięki pasują do siebie, a inne nie. Dowiesz się czym jest interwał i czym jest muzyka.

Skale muzyczne

Poznasz dwie najważniejsze skale muzyczne (durową i molową) w raz z ich odmianami. Pokażę ci, jak wykorzystywać skale podczas pisania melodii i akordów. Dowiesz się, jak wykorzystać pentatonikę do komponowania przebojowych melodii. Przedstawię ci skale modalne, które rozwiną twój muzyczny styl.

Rytm

Pokażę ci, jak długość nuty wpływa na brzmienie melodii. Nauczysz się wykorzystywać ciszę podczas komponowania muzyki. Dowiesz się, jak możesz bawić się rytmem, aby uzyskać niepowtarzalne brzmienie.

Akordy i harmonia

W tej części nauczysz się tworzyć akordy. Pokażę ci, jak komponować proste i rozbudowane ciągi akordów. Przekonasz się, jak ważne są odpowiednio dobrane akordy. Poznasz podstawowe akordy (molowe i durowe) jak i rozbudowane (septymowe, zawieszone lub zmniejszone).

Jak dopracować utwór

Dowiesz się, jak zaczynając od prostych akordów stworzyć rozbudowaną ich progresję. Pokażę ci, jak napisać melodię w oparciu o akordy. Podczas szkolenia dowiesz się, jak skomponować swój pierwszy utwór. Jak napisać melodię, akordy i bas. Poznasz też koło kwintowe, dzięki któremu przyswoisz teorię muzyki i nie zapomnisz już niczego. Zaczniesz czerpać radość z tworzenia i skomponujesz więcej utworów w tym samym czasie.

Dlaczego warto wybrać ten kurs?

Wideo kursy to najbardziej efektywny i skuteczny sposób nauki. Pozwalają na praktyczne poznanie omawianych funkcji, i zrozumienie nawet najbardziej zawiłych technik.

Kurs jest prowadzony w taki sposób, aby każdy mógł się uczyć w swoim tempie. Wszystko jest opisane zrozumiałym językiem, bez zbędnego technicznego bełkotu, dlatego nawet osoba początkująca będzie w stanie opanować każdą funkcję.

Dzięki doświadczeniu w nauce innych mogę dokładniej omówić kłopotliwe zagadnienia. Wiem, co sprawia największe problemy moim uczniom i jakie pytania ich nurtują. Setki uczniów nie mogły się mylić, dołącz do nich.

Sprawdź swoją wiedzę

Na koniec każdego działu uzyskujesz dostęp do zestawu ćwiczeń, dzięki którym utrwalisz zdobytą wiedzę. Teraz jeszcze szybciej zrozumiesz zasady muzyki i udoskonalisz swoje umiejętności muzyczne.

Spis skal muzycznych i akordów w MIDI

Szkolenie uzupełnia paczka MIDI zawierająca spis skal i akordów w plikach MIDI. Zestaw składa się z 13 skal we wszystkich tonacjach, co daje aż 156 skal muzycznych. Znajdziesz tutaj też najpopularniejsze akordy w każdej tonacji, o łącznej ilości 153 akordów. Dzięki tym plikom tworzenie stanie się jeszcze prostsze.

Gratis E-book

Ebook pozwoli ci uporządkować wiedzę. Możesz do niego zajrzeć w każdej chwili i przypomnieć sobie, jak tworzyć akordy lub jakie dźwięki wchodzą w skład wybranej skali muzycznej. Znajdziesz tutaj spis najważniejszych akordów w każdej ze skal. Dzięki ebookowi tworzenie muzyki stanie się prostsze i przyjemniejsze.

 1. Witaj (1:48)
 2. Czym jest muzyka (4:56)
 3. Nazwy dźwięków (10:00)
 4. Gama Durowa (12:44)
 5. Budowa interwałów – wprowadzenie (12:18)
 6. Jak budować skalę molową (8:16)
 7. Odmiany skali molowej (4:17)
 8. Skale modalne (6:26)
 9. Pentatonika (8:33)
 10. Skale muzyczne – podsumowanie (5:11)
 11. Co to jest rytm (7:07)
 12. Długość nut (8:51)
 13. Długości nut – Zaawansowane (12:21)
 14. Metrum (17:34)
 15. Zabawa rytmem (6:06)
 16. Jak budować akordy – wprowadzenie (10:37)
 17. Jak budować akordy zawieszone i zmniejszone (3:55)
 18. Jak budować akordy septymowe (11:48)
 19. Budowa pozostałych akordów (6:59)
 20. Przewroty akordów (8:50)
 21. Akordy w skalach (11:36)
 22. Progresje akordów – wprowadzenie (9:15)
 23. Jak współgrają ze sobą akordy (9:58)
 24. Triada Harmoniczna – 3 najważniejsze akordy (11:48)
 25. Najpopularniejsze progresje akordów (14:26)
 26. Kadencja (15:28)
 27. Jak udoskonalić progresję akordów (14:15)
 28. Koło kwintowe w skalach durowych (14:49)
 29. Koło kwintowe w skalach molowych (7:06)
 30. Wiedza w praktyce – Prosty utwór (15:44)
 31. Odcinek Bonusowy (10:27)
 32. Zakończenie (0:45)

Kurs otrzymasz w dwóch formach – do pobrania na dysk i dostęp online. Możesz go pobrać na dysk swojego komputera, lub oglądać go za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego urządzenia i miejsca na ziemi.

 • Format kursu: 34 wysokiej jakości filmów HD w formacie .mp4 o rozdzielczości 1280×720 spakowane do pliku .rar
 • Rozmiar kursu do pobrania: plik rar: 3,06GB, po rozpakowaniu: około 3,16GB.
 • Długość całkowita: 05h 10min!
 • E-book: 17 stron
 • Pliki MIDI – 153 akordy i 156 skal muzycznych

Złóż zamówienie teraz

Teoria Muzyki - Podstawy

137
 • Ponad 5 h szkolenia
 • 34 lekcji video
 • E-book 17 stron
 • Zestaw Ćwiczeń
 • Spis skal i akordów w MIDI

Gwarancja satysfakcji

Gwarantuję 30 dni zwrotu pieniędzy. Nie ponosisz ryzyka, możesz przetestować kurs przez 30 dni i sprawdzić czy jest kierowany do Ciebie. Jeżeli po przejściu kursu nie uzyskasz świetnych rezultatów, zwrócę Ci 100% pieniędzy!

Nielimitowany dostęp

Po dokonaniu transakcji automatycznie dostaniesz dostęp do kursu w formie online i możliwość pobrania kursu na dysk komputera – na zawsze!

FAQ

Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Przeczytaj odpowiedzi

Nie, ponieważ znajomość teorii muzyki jest podstawą dla każdego muzyka. Jest to uniwersalny język muzyki i wykorzystuje się się go w każdym gatunku muzycznym. Nie ważne czy to będzie hip-hop, dubstep, house czy muzyka rockowa.

Zastanawiałeś się dlaczego, niektóre dźwięki pasują do siebie i współgrają ze sobą? Wynika to z prostych zasad, które ludzie wypracowali na przestrzeni lat. Chyba nie chcesz tworzyć własnych zasad od nowa, skoro są takie, które sprawdzają się od setek lat.

W takim razie dobrze trafiłeś. Podczas całego szkolenia nie skupimy się na zapisie nutowym, ponieważ nie jest on potrzebny, gdy tworzysz muzykę w edytorze MIDI. Skupimy się tylko na tym, co ważne, dzięki czemu szybciej zrozumiesz całą teorię. Poznasz tylko te zagadnienia, które przydadzą Ci się podczas produkcji muzyki.

Absolutnie tak! W końcu poznasz podstawowe zasady, dzięki którym można szybciej tworzyć własne utwory. Muzykę tworzy się według pewnych reguł, które warto znać, aby ułatwić sobie życie.

Od razu po zaksięgowaniu wpłaty na koncie. Jeżeli skorzystasz z płatności kartą, PayPal, BLIKA lub “szybkiego” przelewu, to dostęp do kursu uzyskasz w przeciągu 5 minut.

Kursy są dostępne w dwóch formach – online i do pobrania. Zamawiając wybrany kurs, automatycznie otrzymujesz dostęp do obydwu form. Spokojnie możesz sobie pobrać kurs na komputer lub obejrzeć go bezpośrednio z okna przeglądarki bez pobierania.

Tak, kursy są dostępne w formie online. Można je pobrać i oglądać w każdym miejscu na ziemi. Z płatnością też nie ma problemu. Wystarczy skorzystać z płatności oferowanych przez PayPal (karta płatnicza lub zwykły przelew PayPal). PayPal obsługuje płatności z większości krajów na świecie.

Z menu wyboru sposoby płatności możesz wybrać – Kartę Płatniczą, wtedy też można płacić w innej walucie.

Obecnie nie ma takiej możliwości. Szkolenia są wysyłane w formie elektronicznej do pobrania na dysk komputera.

Napisz na adres admin@live-act.pl i postaram się udzielić odpowiedzi jak najszybciej. 

Zapewniam Cię, że nic na tym nie stracisz. Jeżeli z jakichś powodów kurs nie sprosta Twoim oczekiwaniom. Wystarczy, że się ze mną skontaktujesz, a ja rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości, odpowiem na pytania i zrefunduję całkowity koszt zakupionego szkolenia – masz na to 30 dni!

Opinie

O autorze

Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, bo wiem, jak ciężkie są początki, a jak wielkie marzenia. Stworzyłem najpopularniejszy w Polsce serwis o produkcji muzyki. Ogląda go ponad 77 900 osób, a z moich kursów o produkcji muzyki korzysta ponad 9200 osób.

Muzykę zacząłem tworzyć w 2009 roku. W 2012 roku założyłem projekt „Live Act”. Zapraszam Cię do świata muzyki i twórczości.

Kontakt

Nie wiesz, który kurs wybrać? Masz problem z zamówieniem? Jeżeli chcesz mi zadać pytanie, to pisz tutaj.

Inne kursy