• Brak produktów w koszyku.

Profesjonalne miksowanie hip-hopu: podnieś swoje utwory do perfekcji

Jak się czujesz ze świadomością, że możesz prawie zawsze miksować swoje utwory dwa razy szybciej?

Nauczysz się tworzyć profesjonalne miksy hip-hopowe z wyrazistym wokalem, mocnym bitem i głębokim basem, korzystając z prostych do zastosowania metod.

Po co mi ten kurs?

Jak się czujesz ze świadomością, że możesz prawie zawsze miksować swoje utwory dwa razy szybciej? Czasami wystarczy kilka trików i technik, które spowodują, że w tym samym czasie zmiksujesz dwa utwory, a nie jeden. A w przypadku gdy miksujesz utwory na zlecenie i np. bierzesz 200 zł za miks utworu, to w tym samym czasie zarobisz 400 zł, a nie 200 zł. A zarobione pieniądze możesz wydać na nowy, lepszy sprzęt i robić jeszcze lepszy miks.

Jak się czujesz, gdy po wykonaniu miksu okazuje się, że brzmi on źle w samochodzie lub na słuchawkach? Jest cichszy od profesjonalnych nagrań, a wokal ginie przykryty bitem?

Jak się czujesz, gdy słyszysz, że utwory innych artystów brzmią lepiej i mają setki tysięcy wyświetleń? A z myślą, że ty robiłeś swój miks dwa razy dłużej od nich, a brzmi on gorzej i ma 50 razy mniej odsłuchań?

Kiedy słuchasz współczesnych miksów hip-hopowych, to poprzeczka jest niesamowicie wysoko. Klarowność i moc wokali, tłuste uderzenie w niskich pasmach, a także niesamowite „trójwymiarowe” szerokie brzmienie. Ten dopracowany, profesjonalny dźwięk jest czymś, do czego wszyscy dążymy we własnej muzyce.

Pamiętam, kiedy zmiksowałem swój pierwszy hip-hopowy wokal…

Skompresowałem go ekstremalnie, podbiłem maksymalnie wysokie częstotliwości w EQ. Dodałem pogłos i delay’a, aby nadać mu przestrzeń i skleić z bitem. Hmm… okazało się, że wokal brzmiał „świetnie” w moim domowym studio, ale szorstko w słuchawkach dousznych i telefonie. A w samochodzie nie byłem w stanie zrozumieć tekstu, który ginął przykryty pod bitem…

Czego się nauczysz

Co wyróżnia ten kurs?

Wyobraź sobie, że masz wyprodukowany bit i dostęp do pojedynczych śladów, wokal, perkusja, bas i sample. Nagrywasz do tego wokal, ty lub inny raper/wokalista. Chcesz opublikować utwór, ale słyszysz, że wokal nie przebija się przez podkład, bas dudni i brakuje mu energii. 

Jak się czujesz gdy po obejrzeniu poradnika „jak zmiksować bas” nakładasz efekty, jak w filmiku, ale zaczyna on nie pasować do reszty utworu (jest za głośny, dudni)? Jak się czujesz szukając kolejnego filmu „jak uzyskać balans w miksie”. Stosujesz się do poleceń z poradnika, ale teraz wokal zaczyna być za głośny? Zapewne czujesz irytacje i już nie wiesz jakiego poradnika potrzebujesz, aby to naprawić. 

Jak się czujesz, wiedząc, że straciłeś czas, a w końcu niezadowolony z rezultatów porzucasz miks utworu i nigdy go nie kończysz? W rezultacie nigdy nie publikujesz piosenki i boisz się, że twoja muzyka nigdy nie będzie brzmieć profesjonalnie.

A co jak ci powiem, że możesz przestać się martwić o miks. Z kursu Hip-Hop Miks dowiesz się, jak krok po kroku, od A do Z zmiksować cały utwór (perkusja, bas, syntezatory, wokal i mastering). Poznasz mój workflow i skorzystasz z mojego doświadczenia. Zrozumiesz, dlaczego i kiedy korzystam z korektora lub kompresora. Jak miksuję wokal, aby łączył się z bitem. Wyjaśnię, co zrobić, aby bas był słyszalny zarówno na słuchawkach jak i głośnikach. 

Kurs jest dla ciebie jeśli...

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy masz już pewne umiejętności, koncepcje i zasoby udostępnione w tym kursie wyróżnią i poprowadzą twoją karierę muzyczną dalej niż kiedykolwiek wcześniej.

Jeśli jesteś głodny i gotowy, aby twoja muzyka była traktowana poważnie i wywierała wpływ, który zwiększy grono fanów, ten kurs jest dla ciebie.

Co znajdziesz w szkoleniu

Perkusja, która mocno uderza – nawet na słuchawkach!

Dumą każdego utworu hip-hopowego jest jego bit. Pokazuję, jak uzyskać potężne werble i mocny kick w niskich tonach, ale także jak łączyć wiele warstw instrumentów, aby wzmocnić perkusję i jak nadać każdemu elementowi własną przestrzeń w miksie.

Zmiksuj rapowe wokale: jasne i mocne

Zawsze, gdy słucham radia, jestem zdumiony niesamowitym brzmieniem wokali w hip-hopowych produkcjach. Te wokale brzmią krystalicznie czysto i intymnie. Jednocześnie tworzą głębię i przestrzeń oraz „kleją się” z utworem.

W kursie odkryjesz techniki miksowania wokalu, które są potrzebne do uzyskania nieskazitelnego brzmienia wokalu.

Dowiesz się, jak miksować jasne, mocne i wyraziste wokale oraz jakich efektów użyć, aby bit nie przykrył wokalu. 

Buduj emocje i napięcie

Zaskocz słuchaczy drobnymi efektami, które zbudują napięcie i utrzymają zaangażowanie słuchacza. Dowiesz się, jak wykazać się kreatywnością dzięki efektom i automatyzacji, aby uzyskać charakterystyczny dźwięk, który ludzie zapamiętają.

Stwórz potężny bas dla każdego odsłuchu

Linie basowe 808 powinny brzmieć świetnie zarówno na głośnikach lub słuchawkach. Nauczysz się łatwej do naśladowania metody tworzenia pełnego basu, który brzmi energicznie ani nie koliduje z resztą miksu – używając EQ i saturacji.

Mastering: Głośność i Błysk

Jeśli źle wykonasz mastering, możesz zepsuć cały miks. Pokażę Ci, jak uzyskać głośny miks, aby mógł się on równać z komercyjnymi nagraniami – bez utraty mocy w dolnej części pasma, powodującego zniekształcenia i przestery. 

Po tej części twoje nagranie będzie gotowe do publikacji w serwisach streamingowych i na płycie.

Spraw, aby Twoje miksy brzmiały świetnie na WSZYSTKICH odsłuchach

Czy kiedykolwiek stworzyłeś miks, który brzmiał niesamowicie w Twoim domowym studio? Byłeś podekscytowany i dumny ze swoich umiejętności miksowania… dopóki nie usłyszałeś swojego miksu w samochodzie lub na telefonie po raz pierwszy?

Boli… co jest nie tak z basem? Dlaczego mój wokal brzmi źle i nie słychać go przez bit? Dlaczego utwór wydaje się taki cichy? Nie martw się, nie jesteś sam – jest rozwiązanie!

Dowiesz się, jak korzystać z zaawansowanych wtyczek do masteringu, pokażę, jak uzyskać jasny i głośny miks.

Wykorzystując koncepcje, które pokażę ci w tym kursie, masz pewność, że twoje miksy będą brzmiały świetnie w każdym systemie odtwarzania.

Dlaczego warto obejrzeć cały proces miksu?

Najtrudniejszym zadaniem jest połączenie wszystkich instrumentów w spójnie brzmiący utwór. Zawsze wokal jest za głośny albo za cichy. Oglądając poradniki na YouTube dowiesz się, „jak zmiksować wokal”, ale nie dowiesz, jak połączyć go z bitem, jak dobrać głośność basu i perkusji do wokalu. Jak ustawić EQ na syntezatorze, aby zrobić miejsce dla wokalu. 

Oglądając cały proces miksu dowiesz się co zrobić, aby wokal był w odpowiednim miejscu, bas nie górował nad utworem, a sample nie kłóciły się z wokalem. Zmiksowanie samego wokalu to połowa sukcesu, utwór, to też bas, stopa, werbel i melodia. Każdy z tych instrumentów musi mieć zachowane odpowiednie proporcje. To tak jakbyś poznał przepis na ciasto, ale bez podanych proporcji. Nie wiesz, ile masz dodać jajek, mąki i masła. Wrzucając składniki na oko, masz 99,9 % szans, że wyjdzie zakalec. Natomiast znając proporcje i kolejność dodawania składników, masz gwarancję udanego wypieku.

Weź udział w tych zajęciach już dziś, pomiń lata prób i błędów, i odkryj, jak tworzyć miksy, które z dumą mogą konkurować z każdą produkcją w radiu lub Spotify.

Po co mi ślady miksowanego utworu?

Razem z kursem otrzymasz dostęp do ścieżek utworu: elementy perkusyjne, bas, syntezator i wokal. Będziesz mógł przeprowadzić w swoim DAW miks utworu przedstawionego w kursie. Dzięki profesjonalnym śladom utworu dwa razy szybciej zrozumiesz, jak zmiksować utwór od A do Z.

Możesz używać swojego miksu na swojej stronie internetowej lub w portfolio, aby rozwinąć swoją działalność związaną z miksowaniem i zdobyć nowych klientów.

 

 1. 1. Jak przygotować się do miksu (13:18)
 2. 2. Jak miksować wokal: korekcja czyszcząca i kompresja (17:42)
 3. 3. Jak miksować wokal: korekcja barwy i de-esser (15:24)
 4. 4. Jak miksować wokal: saturacja i auto-tune (09:17)
 5. 5. Jak miksować wokal: pogłos i delay (11:28)
 6. 6. Jak miksować wokal: adliby i efekty (07:44)
 7. 7. Jak miksować wokal: refren (06:16)
 8. 8. Jak miksować perkusję (17:38)
 9. 9. Jak miksować 808 (08:04)
 10. 10. Jak miksować instrumenty (19:36)
 11. 11. Mastering – Wstęp (4:58)
 12. 12. Jak zrobić mastering utworu (26:42)

Kurs otrzymasz w dwóch formach – do pobrania na dysk i dostęp online. Możesz go pobrać na dysk swojego komputera, lub oglądać go za pomocą przeglądarki internetowej z dowolnego urządzenia i miejsca na ziemi.

 • Format kursu: 12 wysokiej jakości filmów HD w formacie .mp4 o rozdzielczości 1280×720 spakowane do pliku .rar
 • Rozmiar kursu do pobrania: plik rar: 1,18GB
 • Rozmiar ścieżek audio do miksu: plik rar: 242 MB
 • Długość całkowita: 02h 38min!

Złóż zamówienie teraz

Tylko Hip-Hop Miks

137
 • Kurs Hip-Hop Miks
 • Ścieżki utworu do samodzielnego miksu
 • Prawie 3 h szkolenia
 • 12 lekcji video

Najniższa cena w okresie 30 dni: 137 zł

Premium Hip-Hop Miks

428
282
 • Kurs Hip-Hop Miks
 • Kurs: Korekcja Jak Opanować Częstotliwości (97zł)
 • Kurs: Procesory Dynamiki - Kompresja (97zł)
 • Kurs: Efekty Przestrzenne - Pogłos (97zł)
 • Ścieżki do samodzielnego miksu utworu
 • Prawie 13 h szkolenia
 • 98 lekcji video
Popularne

Najniższa cena w okresie 30 dni: 282 zł

Premium Hip-Hop & Wokal Miks

795
612
 • Kurs Hip-Hop Miks
 • Kurs: Korekcja Jak Opanować Częstotliwości (97zł)
 • Kurs: Procesory Dynamiki - Kompresja (97zł)
 • Kurs: Efekty Przestrzenne - Pogłos (97zł)
 • Kurs: Akademia Wokalu Pro Miks (367zł)
 • Ścieżki do samodzielnego miksu utworu
 • Prawie 18 h szkolenia
 • 125 lekcji video

Najniższa cena w okresie 30 dni: 612 zł

Gwarancja satysfakcji

Gwarantuję 30 dni zwrotu pieniędzy. Nie ponosisz ryzyka, możesz przetestować kurs przez 30 dni i sprawdzić czy jest kierowany do Ciebie. Jeżeli po przejściu kursu nie uzyskasz świetnych rezultatów, zwrócę Ci 100% pieniędzy!

Nielimitowany dostęp

Po dokonaniu transakcji automatycznie dostaniesz dostęp do kursu w formie online i możliwość pobrania kursu na dysk komputera – na zawsze!

FAQ

Masz jeszcze jakieś wątpliwości? Przeczytaj odpowiedzi

Podczas szkolenia poznasz uniwersalne techniki miksu. Wszystkie korektory działają podobnie, dlatego zdobytą wiedzę dasz radę wykorzystać w każdym DAW i z każdą wtyczką.

Podczas szkolenia używam Abletona Live, ale służy on głównie jako odtwarzacz dźwięku i host wtyczek VST. Wykorzystuje też całą gamę popularnych darmowych i płatnych wtyczek VST.

Jeżeli kurs nie sprosta Twoim oczekiwaniom, to możesz odzyskać pieniądze w przeciągu 30 dni.

W kursie Hip-Hop Miks dowiesz się, jak krok po kroku, od A do Z zmiksować cały utwór (perkusja, bas, syntezatory, wokal i mastering). Natomiast z kursu Pakiet Miks nauczysz się, jak używać korektora, kompresora i pogłosu – zrozumiesz, jak korzystać z najważniejszych efektów. Kurs Hip-Hop Miks jest idealny, jeżeli chcesz kompleksowo zmiksować i przygotować utwór do publikacji. 

Wiesz jak korzystać z kompresora, korektora i pogłosu, ale masz problem z uzyskaniem profesjonalnie brzmiącego utworu? Miks zajmuje Ci kilka godzin, a i tak nie jesteś zadowolony z rezultatów? Hip-Hop Miks jest idealnym uzupełnieniem kursu Pakiet Miks. Jednak są to inne kursy, które razem pozwolą ci profesjonalnie miksować muzykę.

Od razu po zaksięgowaniu wpłaty na koncie. Jeżeli skorzystasz z płatności kartą, PayPal, BLIKA lub “szybkiego” przelewu, to dostęp do kursu uzyskasz w przeciągu 5 minut.

Kursy są dostępne w dwóch formach – online i do pobrania. Zamawiając wybrany kurs, automatycznie otrzymujesz dostęp do obydwu form. Spokojnie możesz sobie pobrać kurs na komputer lub obejrzeć go bezpośrednio z okna przeglądarki bez pobierania.

Tak, kursy są dostępne w formie online. Można je pobrać i oglądać w każdym miejscu na ziemi. Z płatnością też nie ma problemu. Wystarczy skorzystać z płatności oferowanych przez PayPal (karta płatnicza lub zwykły przelew PayPal). PayPal obsługuje płatności z większości krajów na świecie.

Z menu wyboru sposoby płatności możesz wybrać – Kartę Płatniczą, wtedy też można płacić w innej walucie.

Obecnie nie ma takiej możliwości. Szkolenia są wysyłane w formie elektronicznej do pobrania na dysk komputera.

Napisz na adres admin@live-act.pl i postaram się udzielić odpowiedzi jak najszybciej. 

Zapewniam Cię, że nic na tym nie stracisz. Jeżeli z jakichś powodów kurs nie sprosta Twoim oczekiwaniom. Wystarczy, że się ze mną skontaktujesz, a ja rozwieję wszystkie Twoje wątpliwości, odpowiem na pytania i zrefunduję całkowity koszt zakupionego szkolenia – masz na to 30 dni!

Opinie

O autorze

Dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, bo wiem, jak ciężkie są początki, a jak wielkie marzenia. Stworzyłem najpopularniejszy w Polsce serwis o produkcji muzyki. Ogląda go ponad 77 900 osób, a z moich kursów o produkcji muzyki korzysta ponad 9200 osób.

Muzykę zacząłem tworzyć w 2009 roku. W 2012 roku założyłem projekt „Live Act”. Zapraszam Cię do świata muzyki i twórczości.

Kontakt

Nie wiesz, który kurs wybrać? Masz problem z zamówieniem? Jeżeli chcesz mi zadać pytanie, to pisz tutaj.

Inne kursy