CHCESZ POZNAĆ SEKRETY ABLETONA I TWORZYĆ MUZYKĘ JUŻ DZIŚ ?

Kompletny przewodnik, który pomoże rozwinąć Twoją pasję.


Po ukończeniu szkolenia będziesz w stanie tworzyć muzykę wykorzystując wszystkie możliwości Abletona. 


Prawdziwa biblia producentów muzycznych na temat Abletona 10. Setki praktycznych porad i ponad 10 godzin szkolenia.

Tak, moje początki tworzenia muzyki w Abletonie były koszmarne. Pierwszy utwór robiłem miesiąc, a brzmiał, jakbym go zrobił w 5 minut…

Nie miałem zielonego pojęcia, od czego zacząć. Nie wiedziałem jak korzystać z efektów. Traciłem głowę patrząc na wszystkie okienka i pokrętła. Czułem się zagubiony, nie raz sfrustrowany. Myślałem, że nigdy nic z tego nie wyjdzie.

Próbowałem uczyć się z pomocą poradników na YouTube, jednak szło topornie. Wiele czasu zajmowało mi znalezienie odpowiednich lekcji. A jak już je znalazłem, to często były w nich błędy.

Moje pierwsze utwory nie nadawały się do niczego. Nie mogłem skończyć żadnego z nich. Co chwila zmieniałem DAW i próbowałem różnych rozwiązań - nic z tego. Mijały dni tygodnie, miesiące a ja nie tworzyłem muzyki. Dlaczego? Nie mogłem rozgryźć Abletona i to mnie blokowało, wydawał się taki trudny…

Tak było, gdy zaczynałem i starałem się za wszelką cenę rozwinąć swoją pasję. Teraz gdy siadam do produkcji muzyki, to wiem, od czego zacząć. Nie zastanawiam się jak uzyskać zamierzony efekt. Po Abletonie mogę poruszać się z zamkniętymi oczami. Czynności, które zajmowały mi kiedyś godzinę, teraz jestem w stanie wykonać w kilka minut. A to wszystko dzięki znajomości Abletona. 

 • Co, jeśli mógłbyś patrzeć na okienko Abletona bez poczucia zagubienia i frustracji myśląć „Nie wiem %$% od czego zacząć, o co tutaj chodzi.”
 • Co, jeśli siedząc nad pustym projektem, mógłbyś bez zastanawiania tworzyć muzykę, o jakiej marzysz?
 • Co, jeśli mógłbyś szybko i w spokoju nagrać swoje muzyczne projekty?

Ogrom wiedzy w jednym szkoleniu – tego nie znajdziesz nigdzie indziej

Po ukończeniu kursu dowiesz się:

 • Jak skonfigurować interfejs audio i uzyskać najniższe opóźnienia.
 • Jak nagrywać wokal i instrumenty za pomocą mikrofonu.
 • Jak prawidłowo podłączyć i skonfigurować kontroler MIDI.
 • Jak znaleźć i zmienić tempo dowolnego utworu/pętli.
 • Poznasz najprzydatniejsze skróty klawiszowe.
 • Jak szybko tworzyć i edytować MIDI w Piano Roll.
 • Jak dopasować tempo sampli/pętli do tempa projektu.
 • Jak zaaranżować własny utwór.
 • Jak wykonać mastering utworu.
 • Poznasz różnicę pomiędzy klipami Audio i MIDI.
 • Jak krok po kroku stworzyć pierwszy utwór muzyczny.
 • Jak zainstalować wtyczki VST i jak z nich korzystać.
 • Jak przeprowadzić automatyzację dowolnego parametru.
 • Jak ciąć sample i samplować.
 • Jak wykorzystać Abletona do grania na żywo.
 • Poznasz triki przyśpieszające i ułatwiające pracę w Abletonie.
 • Jak wykonać miks korzystając z efektów dostępnych w Abletonie.

Co jest celem kursu?

Celem kursu jest przekazanie jak największe ilości praktycznej wiedzy, dzięki której będziesz w stanie szybciej rozpocząć swoją przygodę z tworzeniem muzyki. W szkoleniu zostały kompleksowo omówione wszystkie funkcje i narzędzia, które znajdziesz w Abletonie.

Do kogo kierowany jest kurs?

„Ableton 10 Zacznij Tworzyć Muzykę” to przede wszystkim zestaw wskazówek dla każdego kto, chce produkować muzykę w Abletonie. Niezależnie od tego, jaki gatunek Cię interesuje. Znajdziesz tutaj wiele przydatnych informacji. Każdą funkcję opisuję bardzo dokładnie, zdradzając wszystkie szczegóły.


Jeżeli marzysz o tym, aby tworzyć muzykę, ale nie wiesz, od czego zacząć, to w tym kursie pokażę Ci jak to robić. Szkolenie jest tak skonstruowane, aby nawet początkujący twórcy byli w stanie zrozumieć każde zagadnienie. Przyjąłem zasadę od ogółu do szczegółu, dzięki czemu kursu jest przydatny na każdym etapie nauki. 

Wiele cennych wiadomości znajdą tutaj też osoby, które od kilku lat korzystają z Abletona. Jeżeli masz wrażenie, że jeszcze nie znasz wszystkich funkcji, to dzięki temu kursowi się to zmieni. Używam zrozumiałego języka, zagłębiając się w najskrytsze zakamarki Abletona. 

Tworzysz lub chcesz tworzyć muzykę elektroniczną/hip-hop? Komponujesz wszystko na komputerze? Niekoniecznie interesuje Cię nagrywanie wokali/instrumentów? A może nawet nie umiesz grać na klawiszach? Spoko, z tego kursu dowiesz się jak tworzyć muzykę na komputerze i przelewać swoje pomysły w cyfrowy świat.

Kolejną grupą są osoby, które w domowym zaciszu komponują własne utwory na gitarze lub na innych instrumentach i chcą to nagrać. Uzupełnić swoje piosenki o brzmienie wirtualnych instrumentów, dograć wokal i połączyć wszystko w całość. Nawet jeżeli chcesz tylko nagrywać covery, to super. Z tego kursu dowiesz się jak to wszystko zrobić.

Jest to szkolenie dla osób, które chcą czerpać przyjemność z tworzenia muzyki. Zarazem nie chcą tracić czasu na przeszukiwanie internetu w celu rozwiązania napotkanych problemów.

Dobrze odnajdą się tutaj też osoby, które dotychczas tworzyły muzykę w innym DAW, a chcą zmienić swoje środowisko pracy na Abletona.

Jednego jestem pewien, nie jest to kurs dla osób, które wierzą, że samo szkolenie nauczy ich jak tworzyć muzykę. Chcę być szczery, dlatego mówię, że to szkolenie to tylko przedsionek. Wyjaśnia jak korzystać z Abletona, a nie jak budować akordy i melodie. Nie omawiam tutaj zasad, jakie panują w muzyce. Od tego są inne kursy lub darmowe lekcje na moim kanale YouTube.

Co znajdziesz w kursie?

 • Dożywotni dostęp: możesz zacząć w dowolnej chwili, a jeżeli chcesz możesz powrócić nawet za rok.
 • do 75 lekcji video HD - możesz je pobrać na dysk komputera lub oglądać przez przeglądarkę. 
 • Prawie 11 godzin praktycznych lekcji, które możesz oglądać w dowolnej chwili.
 • 119 sampli perkusyjnych [w wersji premium] wysokiej jakości sample o wartości 19$.
 • 2 projekty utworów [dostępne w wersji premium]
 • Kurs przeznaczony do Ableton 10.

Zobacz co znajdziesz w "Ableton 10 Zacznij Tworzyć Muzykę" - 8 Modułów

Wprowadzenie do Abletona 


Przygotujemy Abletona do pracy. Pokażę jak skonfigurować interfejs audio i kontroler MIDI. Zapoznamy się z interfejsem programu i przeglądarką plików.

Session View i Arrangement View


Sekcja poświęcona najważniejszym oknom Ableton – Session View i Arrangement View. Dowiesz się jak wykorzystać je do tworzenia, nagrywania i miksowania muzyki. Session View idealnie nadaje się do grania na żywo lub improwizowania. Natomiast Arrangement View do komponowania i aranżowania muzyki.

Klipy Audio i MIDI


Zaczniemy od porównania klipów Audio i MIDI. Następnie dowiesz się jak tworzyć i edytować klipy MIDI. Nauczysz się korzystać z kontrolera MIDI. Pokaże jak nagrywać dźwięk za pomocą mikrofonu. Poznasz też najlepsze metody cięcia sampli i samplowania. Na koniec przedstawię sposób odczytywania melodii i akordów z klipów Audio.

Mikser


Dowiesz się, jak przepływa dźwięk w Abletonie i jak wykorzystać poszczególne funkcje na etapie miksu. Wyjaśnię do czego służą kanały wysyłek.

Automatyzacja i Warp Markery


Dowiesz się, jak nagrywać i tworzyć automatyzację parametrów zarówno w Session View, jak i Arrangement View. Przedstawię najlepsze sposoby na odnajdywanie, dostosowywanie i zmienianie tempa sampli i utworów.

Efekty, Instrumenty i efekty MIDI


Z tej części dowiesz się jak korzystać z efektów MIDI. Pokażę jak instalować i wykorzystywać wtyczki VST. Zdradzę Ci jak tworzyć własne instrumenty i efekty w Abletonie. Porozmawiamy też o edycji video i o zamrażaniu ścieżek.

Stworzymy pierwszy utwór


Dowiesz się, jak stworzyć utwór korzystając z efektów i instrumentów dostępnych w Abletonie. Przejdziemy przez proces tworzenia perkusji i dobierania brzmień. Zobaczysz jak ułożyć akordy i jak korzystać z kontrolera MIDI podczas komponowania. Na twoich oczach nagram kilka dźwięków, które wykorzystam w projekcie. Dowiesz się jak stworzyć melodię i zaaranżować utwór. Na koniec przedstawię najlepsze metody zgrywania utworów.

Pokaże jak zrobić miks i mastering [tylko w wersji premium]


Zobaczysz jak, wykonać miks i mastering korzystając tylko z efektów dostępnych w Abletonie. Pokaże jak dodać moc i energię perkusji i basowi. Jak uzyskać odpowiedni balans głośności instrumentów i przestrzeni. Dowiesz się jak uzyskać głośne i dobrze brzmiące nagranie.

Spis Treści 

Wybierz dogodną dla siebie wersje kursu.
Kupując pakiet oszczędzasz 64zł

Podstawowy

Wszystko o Abletonie + tworzeni utworu.


157 zł

Pakiet Premium +

Wszystko co w Premium + 2 kursy o Abletonie.


297 zł

371 zł

Po dokonaniu transakcji automatycznie dostaniesz dostęp do kursu w formie online i możliwość pobrania kursu na dysk komputera – na zawsze!

Gwarantuje 30 dni zwrotu pieniędzy. Nie ponosisz ŻADNEGO ryzyka, możesz przetestować kurs przez 30 dni i sprawdzić czy jest kierowany do Ciebie. Jeżeli po przejściu kursu nie uzyskasz świetnych rezultatów, zwrócę Ci 100% pieniędzy!

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

Kiedy uzyskam dostęp do kursu

W jakiej formie otrzymam kurs

Mieszkam za granicą, czy mogę zamówić kurs?

A co jeżeli okaże się, że kurs nie sprosta moim oczekiwaniom?

Czy ma znaczenie w jakim gatunku tworzę muzykę?

Czy kursy wysyłane są na płytach DVD?

Mam inne pytanie, gdzie mogę ja zadać?

Mam Ableton 10 Lite/Intro czy kurs będzie przydatny?

Opinie Klientów

O Autorze


9 lat temu zamarzyłem sobie, że zostanę producentem muzycznym.

Początki nie były wcale łatwe. Zaczynałem w małym pokoju ze starym laptopem i wieżą Hi-Fi. Nie miałem pieniędzy na sprzęt, nie chodziłem do szkoły muzycznej. Wszystkiego uczyłem się sam, łapałem każdą okazję.

Dzisiaj dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem, bo wiem, jak ciężkie są początki, a jak wielkie marzenia. Stworzyłem najpopularniejszy w Polsce serwis o produkcji muzyki. Ogląda go ponad 36 200 osób, a z moich kursów korzysta ponad 5 500 osób. Zapraszam Cię do świata muzyki.


Piotrek Białasiewicz

Podstawowy

Wszystko o Abletonie + tworzeni utworu.


157 zł

Pakiet Premium +

Wszystko co w Premium + 2 kursy o Abletonie.


297 zł

371 zł

Po dokonaniu transakcji automatycznie dostaniesz dostęp do kursu w formie online i możliwość pobrania kursu na dysk komputera – na zawsze!

Gwarantuje 30 dni zwrotu pieniędzy. Nie ponosisz ŻADNEGO ryzyka, możesz przetestować kurs przez 30 dni i sprawdzić czy jest kierowany do Ciebie. Jeżeli po przejściu kursu nie uzyskasz świetnych rezultatów, zwrócę Ci 100% pieniędzy!