Najlepsze darmowe efekty modulujące

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jaki potencjał drzemie w efektach modulujących. Wielu młodych producentów traktuje je po macoszemu, wydaje im się, że do niczego się nie przydają i tylko psują brzmienie. A jest wręcz odwrotnie, tylko trzeba wiedzieć co, jak, gdzie i kiedy. Nie raz odrobinka chorusa lub phaser ożywia nagrania i nadaje mu nowego wymiaru. Siła tkwi w subtelności.

EFEKTY-MODULUJACE

Pakiet Blue Cat – Chorus, Flanger, Phaser (PC, Mac)

W pakiecie znajdują się 3 efekty modulujące. Każda z nich ma bardzo podobny interfejs, co ułatwia korzystanie z nich. Najbardziej podoba mi się brzmienie Chorus, nadaje naprawdę bardzo fajnego charakteru. Brzmienie jest bardzo dobre, spokojnie może konkurować z płatnymi odpowiednikami.

Pakiet Classic – Chorus, Flanger, Phaser (PC)

Pakiet tych wtyczek jest na pewno bardzo dobrze znany każdemu miłośnikowi darmowych wtyczek. Nie mogło ich zabraknąć także w tym zestawieniu. W pakiecie znajduje się Chorus, Flanger i Phaser. Wtyczki prezentują się naprawdę bardzo dobrze. Są bardzo proste w użyciu i posiadają wszystkie podstawowe funkcje.

Pakiet Melda – Flanger, Phaser (PC, Mac)

Pakiet składa się z dwóch wtyczek modulujących – Flanger’a i Phasera. Posiadają one znacznie więcej funkcji niż inne wtyczki z tego zestawienia. Sprawia to, że na pierwszy rzut oka wyglądają dość chaotycznie. Niektóre funkcje mogą wydawać się nie zrozumiałe na początek, ale po zapoznaniu się z nimi otwiera się brama z nowymi brzmieniami. Bardzo dobre i rozbudowane wtyczki.

Phazor (PC)

Wygodna i prosta w użyciu wtyczka. Posiada tylko najpotrzebniejsze parametry, bez żadnych dodatkowych udziwnień. Robi to co do niej należy i to bardzo dobrze.

SupaPhaser (PC, Mac)

Interfejs może wydawać się niezbyt przekonujący, ale brzmienie jest przekonujące, a to najważniejsze. Poza LFO efekt został wyposażony w prostą obwiednię. Daje ona ciekawe możliwości kreowania brzmienia, ponieważ jest to rzadko spotykany element w tego rodzaju wtyczkach.

TAL-Chorus-LX (PC, Mac)

Prostszej wtyczki już chyba nie dało się zrobić 3 pokrętła i 2 przyciski. Nawet dziecko by się nie pogubiło. Wtyczka jest emulacją chorusa z Juno-60. Narzucenia tej wtyczki na jakikolwiek ślad daje bardzo fajny efekt szerokości. Wystarczy odrobinka, a całość brzmi pełniej.