Kanały YouTube, które warto śledzić

Artykuł dla głodnych wiedzy. Sam kiedyś często zaglądałem na YouTube i szukałem przeróżnych poradników. Były to czasy, w których było tego naprawdę mało. Ostatnimi czasy pojawiło się wiele kanałów tego typu. Wybrałem te, które warto obserwować, niestety wszystkie są w języku angielskim, poza jednym! Do nauki!

Po kliknięciu w obrazek zostaniecie przeniesienie na stronę kanału.

ADSR Sounds

adsrsoundKanał poświęcony głównie syntezie dźwięku. Prawdziwa kopalnia wiedzy na temat najpopularniejszych syntezatorów – Massive, Sylenth Razor. Jest tam tak dużo tutorial, że ich obejrzenie zajęłoby kilkadziesiąt godzin.

Dubspot

dubspotJedna z bardziej znanych szkół produkcji muzyki. Znajdziecie tutaj wiele cennych porad, podanych w bardzo profesjonalny i przystępny sposób. Jest też sporo wywiadów z artystami.

Future Music Magazine

futuremagazineSamych poradników jest tutaj mało, ale można znaleźć tutaj serię cieszącą się dużą popularnością – In The Studio With. W tej serii znani producenci pokazują techniki, które wykorzystali w swoich utworach i opowiadają o tym jak produkują muzykę. Można wyciągnąć z tego wiele cennych rad. Poza tym wywiady i recenzje sprzętu.

HomeStudioCorner

homestudiocornerRady i techniki głównie dla osób prowadzących domowe studio – miksujących i nagrywających utwory.

LiveAct

live-actBezapelacyjnie najlepszy kanał. Subskrypcja obowiązkowa!

Pensado’s Place

pensadosplaceDave Pensado inżynier dźwięku, który współpracował z takimi gwiazdami jak – Beyonce, Elton John, Michale Jackson. To właśnie jego kanał, myślę, że lepsze recenzji nie trzeba mu wystawiać.

Point Blank Music School

pointblankKolejna szkoła produkcji muzycznej, mieści się ona w Londynie. Masa profesjonalnych materiałów zarówno dla początkujących i bardziej zaawansowanych. Znaleźć można tutaj wszystko od sound desingu po teorię muzyki, kończąc na analizie popularnych utworów. Bardzo duża częstotliwość publikacji dobrych materiałów. Subskrypcja obowiązkowa!

Recording Revolution

recordingrevolutionKanał przeznaczony dla osób zajmujących się nagrywaniem i późniejszym miksowaniem materiału. Wiele przydatnych filmików, w których autor pokazuje jak zmiksować wybrane elementy, często bez użycia drogich wtyczek. Jeżeli nagrywasz w swoim domowym studio, subskrybuj koniecznie.

Sadowick Production

sadowickKoleś publikuje bardzo dużo materiałów, może aż za dużo. Często można znaleźć godzinne sesje. Jedyny minus, że czasami trochę przynudza i się ociąga.

Jakie są Wasze ulubione kanały na YouTube, a może w ogóle nie śledzicie takich poradników?